A CPI Property Group a legnagyobb jövedelemtermelő ingatlantulajdonosok egyike Európában: az elmúlt évben a teljes portfóliója meghaladta a 20,3 milliárd eurót. Ezen belül a CPI Hungary Magyarország legnagyobb irodaállomány-tulajdonosa és -üzemeltetője, illetve a hazai retail piacon – a bevásárlóközpont-üzletágban – a negyedik legnagyobb szereplő. A vállalat az Index érdeklődésére arról tájékoztatott, hogy hazánkban jelenleg 603 500 négyzetméternyi kereskedelmiingatlan-területet kezel, az asset menedzsment divízió 51 fővel működik.
A MAGYARORSZÁGI PORTFÓLIÓ ÖSSZÉRTÉKE 1,3 MILLIÁRD EURÓ, MIKÖZBEN A KIHASZNÁLTSÁG 93 SZÁZALÉKOT TESZ KI.
A vállalathoz 328 500 négyzetméternyi irodaterület tartozik, többek között olyan épületeket nevesíthetünk, mint a myhive Haller Gardens, az Arena Corner vagy éppen a BudaPart Gate. A portfólió számos épülete elérte vagy megközelítette a 100 százalékos kihasználtságot, ami a tavalyi számoknak is köszönhető, hiszen 54 ezer négyzetméternyi területre több mint 60 bérleti szerződést írtak alá 2023-ban.
Az irodaházak mellett a vállalat retail portfóliója 275 ezer négyzetméteren évi 65 millió látogatót fogad,
olyan bevásárlóközpontok és bevásárlóparkok tartoznak ide, mint az Europeum, a Pólus, a Campona és a Stop Shop.
Továbbá a hotelek közül az ingatlanállomány része a Mamaison Andrássy Hotel, a Courtyard Marriott és a Marriott Budapest.
Integráció, diverzifikált portfólió és in-house
Az ingatlanportfóliók integrálása számos kihívás elé állította a CPI Hungaryt.
Három különböző cégkultúrával rendelkező ingatlanpiaci vállalatot vontak össze egy egységes vagyonkezelési rendszerbe, aminek során a két bekapcsolódó vállalat – Immofinanz és S IMMO – erősségeit megtartották, elég, ha csak a myhive irodamárkát említjük meg.
Egészen eltérő eszközökről is beszélhetünk, hiszen az irodaházak, kiskereskedelmi központok és szállodák más-más célközönséggel, működési metódussal, műszaki tartalommal, valamint szolgáltatási csomagokkal rendelkeznek, ezért minden szegmensben egyedi szemléletmóddal kell a vagyonkezelési feladatokat ellátni.
Az átalakuló gazdasági környezetben az egyes eszközöket eltérő módon érintik az aktuális trendek és mutatók, így a szállodaipar fellendülést él át, az irodapiac folyamatosan alkalmazkodik az új trendekhez, míg a bevásárlóközpont-üzletág a jól ismert kihívásokkal küzd. Vagyis az integrált vállalatirányítás diverzifikált portfólióval párosul, ami egyedi megközelítési módokat jelent a menedzsment számára.
A vállalat versenyképességét az integrált vagyon- és ingatlankezelés, illetve a korszerű energiastratégia biztosítja, így házon belül az asset, a property és a facility divíziók teljes összhangban és hatékonyan működnek. Az in-house szolgáltatások hosszú távon bérlőmegtartó erővel bírnak, elősegítve a gyors reakcióidőket a bérlők problémáinak kezelésére, illetve a hatékony és rugalmas épületüzemeltetési megoldásokat, amelyek magas kihasználtsági mutatókat eredményeznek.
Közösen a bérlőkkel a fenntartható jövőért
A menedzsment folyamatosan innovációban gondolkodik, miközben a szolgáltatáspaletta diverz és átjárható, a vállalat munkatársai pedig aktív kommunikációt folytatnak a bérlőkkel, hogy rugalmasan alakíthassák a szolgáltatásaikat a legújabb igényeknek megfelelően. EmellettA CPI HAZÁNKBAN AZ INGATLANPIACON ELSŐKÉNT ÁLLÍTOTT FEL ESG-STRATÉGIÁT, ILLETVE ELSŐKÉNT AJÁNLOTT A BÉRLŐINEK „FENNTARTHATÓSÁGI MEGÁLLAPODÁST”, KÖZISMERTEBB NEVÉN ZÖLD BÉRLETI SZERZŐDÉST.
Számottevő előnyként tekintenek arra, hogy a CPI korszerű energiastratégiájával stabilan tartotta az árakat az elmúlt években, többek között a portfólió villamosenergia-szükségletét régiós megújuló energiaforrásokból biztosítja származási garanciával. Sőt, hamarosan már a CPI összes épülete az egységes energiastratégia keretrendszere szerint működik majd, ami nemcsak a bérlői elégedettséget és a magas kihasználtságot teszi lehetővé, hanem a fenntartható működést is.